PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209288}
6,7 42 780
ocen
6,7 10 1 42780
6,5 10
ocen krytyków
W stronę słońca
powrót do forum filmu W stronę słońca

Nie zawiodłem się.

ocenił(a) film na 9

Spodziewałem się czegoś na poziomie i nie zawiodłem się. Świetna muzyka, świetna obsada, czegoś takiego oczekiwałem. Dla mnie rewelacja. 10 nie dam, to by była przesada, ale zrobił na mnie duże wrażenie.

użytkownik usunięty
mitrus80

Czemu właściwie oni wyruszyli w podróż? Kim był ten człowiek bez skóry, który ganiał ich na kwadracie i czym był ten kwadrat? Czemu wszyscy zginęli? Muzyka świetna, tak dobra, że zapomina się o filmie, ale to utrudniało trochę oglądanie w pewnych momentach. Obsada uważam bardzo dobra, ale mógł w filmie zagrać Leonardo DiCaprio lub w epizodzie Ewan McGregor to wprowadziłoby większe napięcie. Sławniejsza aktorka to byłby też atut filmu. Zdjęcia były super.

ocenił(a) film na 9

Coś tam mieli zrobić, ale raczej misja była na zasadzie niemożliwej, już nie pamiętam. Facet bez skóry to członek załogi poprzedniej misji który zbyt długo był narażony na działanie słońca i też tam przy okazji zwariował, reszta jego ekipy chyba się spaliła albo on ich pozabijał. Co do obsady, wg mnie była bardzo dobrze dobrana, DiCaprio to i tak chyba miał inne filmy na głowie ;-)

użytkownik usunięty
mitrus80

dzięki trochę pomogło, montaż był trochę za szybki nie nadążałem za wieloma scenami, ale i tak wolę filmy z takim życiem niż teraz te ślimaki.

ocenił(a) film na 9

Ta poprzednia misja chyba nie skończyła zadania, więc bohaterowie musieli dokończyć dzieła, czyli coś w stylu podłożyć ładunek który coś tam spowoduje, raczej misja samobójcza, sporo skojarzeń z "Interstellar" również muzycznie.

użytkownik usunięty
mitrus80

no zgoda tak było, szkoda, że Danny Boyle nie kręci trochę jak Ridley Scott, filmy byłby bardziej dopracowane, ale i tak jak mówiłem piękniejsze od mnóstwa innych gniotów.

ocenił(a) film na 9

(spojler) Oni mieli ładunek składający się z rozszczepialnych pierwiastków (np.wodór-główny składnik Słońca), który miał "ożywić" Słońce. A Słońce umierało, na Ziemi zapadła wieczna zima (Sydney w Australii cale pokryte śniegiem, kto to widział?), więc misja miała być ratunkiem dla Ziemian i dla Ziemi. Słońce świeci dzięki ciągłym nań wybuchom i przez nie staje się coraz większą gwiazdą (choć my ludzie tego nie widzimy), a tutaj te wybuchy już zanikły (nie wiem czy była podana przyczyna), w każdym razie chcieli we wnętrzu Słońca doprowadzić do wybuchu jądrowego i tym samym pobudzić Słońce do pracy. Ja się nabrałam ;) Z małym wyjątkiem świetna produkcja. Miło będzie do niej kiedyś wrócić.

użytkownik usunięty
Morenita

Dzięki trochę mi to pomogło, ale wciąż nie wiem czemu hodowali te rośliny na tamtym statku i czemu załoga statku zginęła? Ten film jest trudny. Jest w nim wiele zagadek.

ocenił(a) film na 9

Rośliny, bo wytwarzają tlen potrzebny do oddychania (pewnie stwierdzono, że lepszym rozwiązaniem są rośliny niż zapasy, które mogą się skończyć, a rośliny będą go produkować nieustannie), no i hodowali marchewki (i inne warzywa pewnie też), czyli do jedzenia (przede wszystkim dla naturalnych witamin). O który statek Ci chodzi? Bo oni tam w sumie wszyscy poginęli. Najlepiej jeszcze raz obejrzeć film. Ja tak zrobiłam z Przeznaczeniem - za parę miesięcy obejrzałam ponownie, bo za pierwszym razem też mi się wydawał trudny i nie wszystko wyłapałam ;)

użytkownik usunięty
Morenita

Chodzi mi o statek kosmiczny - oni lecieli statkiem w celu o którym mówiłaś i według mnie przyholowali przy innym statku (może mi się wydaje?) i tam weszli - dowiedzieli się o jakieś załodze - która zginęła. Potem jakby czekał ich podobny los. Nie wiem czy jednak tak było w filmie, może było inaczej niż mówię. Film szybki, ciężko się ogląda, ale to dobre kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones